Motocykliści w Szkocji...

Forum wielbicieli dwóch kółek

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 03-06-2014 22:57:14

E & T

Użytkownik

Skąd: Edinburgh
Zarejestrowany: 24-04-2013
Posty: 31

Szkocka objazdówka Ewy i Tomka - propozycje,noclegi,piwko...

Witamy serdecznie
W tym roku w końcu lecimy na krajoznawczą wycieczkę po północy Szkocji 3 osoby i jedno małe autko
Plan wygląda pokrótce tak:
https://lh3.googleusercontent.com/-ZDJgD4Pi7Cs/U44wKkWrgWI/AAAAAAAAHc4/5IKdNL4GqCA/w1005-h905-no/Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

Start(15.07.br) i Finisz(23.07.br) w Edinburghu

1. nocleg - 15/16 lipiec - Oban/F.William
2. nocleg - 16/17 lipiec - okolice Skye/ Skye
3. nocleg - 17/18 lipiec - Isle of Harris
4. nocleg - 18/19 lipiec - Isle of Lewis
5. nocleg - 19/20 lipiec - coś pomiędzy Ullapool a Durness
6. nocleg - 20/21 lipiec - okolice Thurso
7. nocleg - 21/22 lipiec - okolice Invernes / Loch Ness
8. nocleg - 22/23 lipiec - gdzieś w hajlandach


I teraz oto zapytanie do Was - czy znacie jakieś ciekawe miejscówki/zamki/zakamarki,które są po drodze,tudzież gdzieś w niedalekiej okolicy..?
Jadłodalnie które dają dobre i tanie jedzenie..?
Ciekawe i tanie noclegi(namiot bierzemy ze sobą,ale raz na parę dni przydałoby się aparaty podładować i wziąć ciepłą kąpiel )..?
I oczywiście najważniejsze - czy macie jakieś choć w połowie skuteczne sposoby na te małe zasrańce - MIDGESY...?

Zapewne wieczorami do lulania będziemy jakieś grille/ogniska robili więc może jakieś rady gdzie można a gdzie nie..? Zapraszamy tam gdzie można



To jest pierwszy zarys trasy,jeśli się okaże że jest coś MEGA gdzieś odrobinę dalej,to będziemy zmieniać trasę

Ostatnio edytowany przez E & T (03-06-2014 23:07:42)

Offline

 

#2 07-06-2014 04:29:35

 DaNi

Nowy Użytkownik

Skąd: Edinburgh
Zarejestrowany: 13-04-2014
Posty: 5
.: CBF 1000 :)

Re: Szkocka objazdówka Ewy i Tomka - propozycje,noclegi,piwko...

Najskuteczniejszy sposób na Midgesy to rozbijac sie nad wodą lub na otwartych wietrznych przestrzeniach. Sprawdone lipa jest tylko wtedy jak nie wieje nawet najmniejszy wiaterek to tylko siatki i grube ubranie Aha siatki koniecznie z kapeluszem lub czapka zeby nie przylegaly do twarzy i jak najmniejsze oczka.....Powodzenia


Motocykle sa jak sex.....jak peknie Ci guma to masz przejeb*ane

Offline

 

#3 07-06-2014 20:57:52

bus37

Użytkownik

Zarejestrowany: 09-02-2014
Posty: 15

Re: Szkocka objazdówka Ewy i Tomka - propozycje,noclegi,piwko...

Hahahahaha, niemozliwe mam taki sam plan!!!

A wiec urlop mam juz zaklepany od 13 Lipca. Moja trasa to odwrotnosc: Dundee-Inverness-Wick-Thurso-Durness-Ulapool-AppleCross-Skye-(Prom)Mallaig-Oban-Tarbet(prom)-Glendaruel-Loch Lomond-Edi-Dundee. Czas który mam to 7 dni. Na razie jestem sam, ale ktos tam sie zastanawia. Jade z namiotem i planuje tylko biwakowac. Chetnie tez poczytam rady dotyczace takiej trasy.

Pozdrawaim serdecznie.

Do zalozycieli tematu, jezeli jestescie flexible mozna sie chociaz minac na trasie i zrobic jeden grill w grupie

kontakt do mnie bus37@o2.pl

Pzdr

Offline

 

#4 26-06-2014 15:04:33

Siostra & Suchy

Użytkownik

Skąd: Aberdeen
Zarejestrowany: 18-07-2012
Posty: 82
.: Kawasaki Z1000SX

Re: Szkocka objazdówka Ewy i Tomka - propozycje,noclegi,piwko...

Cześć Ewa, przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale wcześniej wkuwałam do egzaminu.

1. Od Aviemore 6,5 mili na wschód, warte obejrzenia jezioro Loch Morlich, z dużą piaszczystą plażą, możliwość wypożyczenia łódek i kajaków. Dookoła jeziora mnóstwo ścieżek spacerowych, obok Glenmore Caravan and Camping Site. Na przeciwko campingu domek - reniferowe centrum. Stamtąd organizują wypady do zagrody z reniferami, gdzie można je karmić i głaskać. W niedalekiej okolicy piękne zielone jeziorko, można dojechać do Glenmore Lodge, potem piechotką, ale warto bo okolica jest urokliwa. Można też wjechać na górę kolejką torową (jak na Gubałówkę) Cairn Gorm Centrum. Niedaleko campingu mała knajpka przy drodze z muzyką na żywo, ale chyba tylko wieczorami w weekendy.
2. Skye, dla mnie najciekawsza część to wschodnia część, od Portree na północ, wodospad, który spada z klifu do Atlantyku - Kilt Rock oraz skansen z hatami krytymi gałązkami wrzosu. Od zachodniej strony Coral Beach - na północ od Dunvegan. W tej okolicy macie też dwa campingi - Kinloch Campsite  i Kinloch Camping Park. Polecam ten drugi, tańszy i właściciel nie wyznacza Ci gdzie możesz się rozbić. Przed wjazdem na Skye oczywiście trzeba zobaczyć Eilan Donan Castle (Dornie). W Kyle of Lochals można popłynąć stateczkiem z przewodnikiem i przy odrobinie szczęścia zobaczyć delfiny, foki i maskonury.
3. Durness - jaskinia, którą wydrążyła rzeka( Smoo Cave). Za 4funty krótkie zwiedzanie z pływaniem na pontonie. W okolicy piękne piaszczyste plaże, np. Sangobeg, tam można rozbić się na dziko, jedyny minus brak drewna. Sklepy i stacje paliw niezbyt często, więc lepiej zaopatrzyć się wcześniej.
4. Od Thurso na południe Camster Grey Cairns - to takie szkockie kamienne iglo - cała osada. Można wejść do środka, ale uważajcie na głowy, bo ja z lekka zahaczyłam. Wejście za darmo.
5. Golspie - Dunrobin Castle, warty obejrzenia zamek z pięknymi ogrodami i pokazami ptaków.

Offline

 
Liczniki na stonę

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Nowy Tomyśl przeprowadzki warszawa boite de vitesses automatiques